Tento ročník je jubilejný a významný, Trnava dostala pred 600 rokmi kráľovskú výsadu. Mohla začať variť a predávať pivo.

Po 600 rokoch sme sa rozhodli, že si významné privilégium trošku osvojíme. OZ Trnavská 13 si pripravila pre svojich návštevníkov zaujímavú novinku – vlastné pivo, polotmavý ležiak 11,4° s názvom Trnavské ONÉ na zastávke Kamináč. Pivo vzniklo od pivných nadšencov v pieštanskom pivovare Žiwell s najlepším sládkom na Slovensku – Petrom Demkom a jeho pomocným sládkom Tomášom Antalíkom (Kočovný pivovar Radošina) v spolupráci s Beer Station Trnava a Živé Pivo. Pivko zatiaľ leží, deň pred akciou ho dáme do sudov, aby bolo čo najživšie.

Významná trofej pre zberateľa tričiek

Tento rok je tričko pivovarníckej zelenej. V letných horúčavách oceníte jeho kvalitu a výrobu z príjemnejšieho a vzdušnejšieho materiálu. V chladnejších mesiacoch sme vyhoveli vašej požiadavke a rozhodli sme sa, aby bolo tričko decentnejšie, inovovali sme logo Trnavskej 13 a tkanú etiketu sme umiestnili na vrchnú časť trička.

Nové tričko Trnavskej 13, ktoré zároveň symbolizuje 600 rokov varenia piva v Trnave, zobrazuje krásne vyročie vzadu, na chrbte trička a je povinnou výbavou každého zberateľa, fanúšika a návštevníka Trnavskej 13. Predseda OZ Radoslav Filo hovorí, že: ,,Tričká sú zelené ako príroda, ako chmeľ. Panáčika sme sa snažili odľahčiť, odňali sme mu nápisy, v ktorých ho lepšie poznáte. Vystúpil, vyskočil skoro na plece v tričku, ale stále je to on. Deti mu hovoria UJO PIVO.” Ako sám tvrdí, všetko sa vyvíja, po dlhých rokoch ho pustili na slobodu, no ak to budú fanúšikovia Trnavskej 13 chcieť, je tu možnosť vrátiť sa k pôvodnému.

Tričká ocenia mladší, starší, nároční aj nenároční. Je jednoduché, veľmi príjemné na dotyk rúk a ľahko prilieha na telo. Zároveň je prievzdušné, čo sa zíde najmä v období vysokých horúčav.

Každý rok prinášame pre našich fanúšikov tričko, ktoré je niečím výnimočné. To tohtoročné je symbolom 600-ročnice a rozhodli sme sa, že raz za 600 rokov odovzdáme špeciálnu trofej aj zberateľovi tričiek, ktorý sa môže svojou zbierkou hrdo pýšiť. Trofej bude ručne vyrobená pre najväčšieho patriota Trnavskej 13, ktorá sa nedá kúpiť, ani získať. Odovzdáva sa len jedenkrát za 600 rokov. Podmienkou zapojenia sa do súťaže je, aby bola okrúhla 600-ročnica medzi nimi. Dostupné modely tohto roka nájdete na e-shope  alebo v kamennej predajni na Štefánikovej – Aquarius.

Na tohtoročnej trase 22. pivného pochodu Trnavská 13 sme pripravili pre návštevníkov aj mobilnú aplikáciu. Link na stiahnutie nájdete tu.

 

Foto: JLK

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Prejsť na panel nástrojov