Slávnosti piva a jedla už nie sú iba o remeselných pivovaroch, ale aj výbere tej najlepšej kuchyne. Pozrite sa na sortiment chutí, ktorý sme pre vás vybrali pre tento rok. 

Posledný augustový víkend (23.-24. augusta 2019) to bude rozvoniavať na všetky strany. Organizátori Trnavskej 13 tento rok vyhoveli aj vegánom, celiatikom, ale aj náročnejšiemu zákazníkovi. V promenáde budú stánkari experimentovať s exotickými chuťami z Izraela či Cypru. Nezabudli ani na tradičné stálice v podobe cigánskych pečienok, lokší, husaciniek a hotdogov alebo streetfoodové špeciality.

Generálnym partnerom Slávností piva a jedla 2019 je Dunajský pivovar. 

1. Medzinárodná kuchyňa 

Do zahraničných chutí sa tento rok hlásia izraelský Shalom street food,  americký streetfood Dr. Burger Hladný Pes či Cyperské špeciality. Izraelčania sa rozhodli prekvapiť orientálnym hummusom, pita chlebom a pulled porkom či jerusalem mixom. Bylinková a netradičná zmes chutí je pripravená z tých najkvalitnejších surovín a predovšetkým poctivým spôsobom kuchárov. Dr. Burger & Hladný Pes už majú v názve všetko, čo potrebujete počuť. Cyperské špeciality ponúknu marinovaný gyros, tzatziki, baklavu či zelené olivy.

Hummus od Shalom Street Food

Dr. Burger a Hladný Pes

2. Overená klasika 

Tradičnej klasiky nie je nikdy dosť. Do promenády tento rok zavítajú so svojím jedlom stálice ako Hermínka, Podpecníky či sladké Francúzske palacinky a Medovníčky. Novinkou je Grobská Husacina zo Slovenského Grobu a ich tajná receptúra od starých mám.

 

Grobska Husacina

Podpecníky

3. Streetfood

Streetfoodové chuťovky vždy ulahodia oku aj jazyku, a dokonca aj bezlepkovým návštevníkom. Tak si vychutnávajte a nasávajte atmosféru…Vidíme sa cez víkend!

Glutenfree Truck

GlutenFree Truck

Hot Dog Dr. Burger a Hladný Pes

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Prejsť na panel nástrojov